EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Nic z toho se sice nevztahuje na platby předem na účet a na dobírky, ale i tak jsme vám tuhle zásadní informaci chtěli sdělit. Pro jistotu. Člověk nikdy neví. A pokuty jsou dnes drahé.

Kartou u nás nezaplatíte. Víme, že to je pro vás pohodlný způsob platby a chybí vám. Pro nás je bohužel velmi komplikovaný a drahý. Protože platby kartou na rozdíl od dobírek a převodů do EET spadají. Aby se nekrátily daně. Jak je možné zatajit platbu kartou na účet? Tak na to se ptejte ministra financí.

Možná budete moudřejší po vysvětlení autority nejpovolanější, ředitele Generálního finančního ředitelství Martina Janečka:
„Pro Finanční správu jsou hlavním přínosem systému EET online informace o tom, jak se vyvíjejí tržby daného obchodníka. Jde zkrátka o účinnou formu sledování.“
Ale v TV říkali, že bude 18 nemocnic, 140 škol, 280 km železnice, 900 dětských hřišť nebo 2700 hasičských aut? A pak se v tom vyznejte.