Duel Commander

Duel commander (French) je constructed formát, což znamená, že turnajový balíček si musíš předem sestavit z vlastních karet. Mimo základních zemí ale nesmíš žádnou kartu zařadit více než v jedné kopii.

Počet karet v balíčku: přesně 99 a jeden Commander (legendární bytost), s kterým hráč začíná každou hru v command zóně a může ho zahrát jako ostatní karty na ruce. Když zemře nebo jen změní svou zónu (např. ze hry na ruku), hráč ho může přesunout zpět do command zóny a zahrát ho znovu, pak ale stojí pokaždé o 2 many více. Commander také udává barevnou identitu balíčku, což znamená, že balíček může obsahovat pouze symboly barev, jež sám Commander obsahuje ve svém mana costu nebo i v textu karty.

Sideboard: Hraje se bez sideboardu.

Mulligan: London

Povolené karty: Na Duel Commanderu jsou povoleny karty ze všech edic, ovšem s rozsáhlým ban listem, který je třeba respektovat. Najdete jej např. zde: https://www.duelcommander.com/en/banned-and-restricted-lists/

 

Večerní turnaj Duel Commander (French)


Začátek registrace: 17:30
Začátek turnaje: 18:00
Odhadovaný konec: 22:00
Startovné: 200 Kč

Turnaj je vždy na čtyři kola, začínáme v 18:00, tedy o hodinu dříve, než obvykle !

Ceny rozdáváme podle počtu vyhraných zápasů:
Za výsledek 4:0 dostanete 120 PRIZEWALL BODŮ
Za výsledek 3:0:1 (tzn. jednu remízu a tři výhry) dostanete 90 PRIZEWALL BODŮ
Za výsledek 3:1 (tzn. jednu prohru a tři výhry) dostanete 70 PRIZEWALL BODŮ
Za výsledek 2:0:2 (tzn. dvě remízy a dvě výhry) dostanete 45 PRIZEWALL BODŮ
Za výsledek 2:1:1 (tzn. remíza, prohra a dvě výhry) dostanete 30 PRIZEWALL BODŮ.

Na začátku posledního kola rozlosujeme mezi všechny stále hrající účastníky turnaje jeden booster aktuální sady. Náhodnou cenu tak může získat kterýkoli hráč, který dokončí celý turnaj, nezávisle na výsledku!