Booster draft

Booster draft je nejoblíbenější limited formát. Draftování je totiž mnohem větší zábava, než obyčejné otvírání boosterů!

Booster draft patří mezi limited formáty. To znamená, že na turnaj přicházíš bez balíčku a svůj hrací deck tvoříš až v průběhu z karet, které ti dá organizátor k dispozici.

Při draftu si všichni hráči, ideálně osm, sednou do kruhu kolem jednoho stolu. Každý hráč rozbalí jeden booster pack a z něj si skrytě vybere a položí před sebe jednu kartu. Zbytek boosteru pošle hráči po levé ruce a zároveň obdrží od svého souseda zprava jeho zbylých čtrnáct karet. Opět si jednu nechá a pošle doleva třináct. A tak dále, dokud nejsou všechny karty rozebrány.
Poté otevřou hráči druhý booster, posílá se tentokrát doprava. Třetí booster pak putuje kolem stolu stejně jako první, tedy doleva.
Ze všech čtyřicetipěti nadraftovaných karet hráč posléze staví balík. Obvykle jej tvoří zhruba 23 kouzel a 17 základních zemí, které dává k dispozici organizátor. Zbytek nadraftovaných karet tvoří sideboard.

Počet karet v balíčku: minimálně 40.
Počet karet v sideboardu: zbytek nadraftovaných karet.
Počáteční počet životů: 20
Mulligan: London
Povolené karty: Ty, které sis nadraftoval. Když máš i více než čtyři stejné kopie od karty, smíš je hrát.