Commander liga

Pro všechny nadšence 1v1 Commanderu je tu průběžná liga!

Originální koncept reaguje na časté stesky starších hráčů, kteří by hrát chtěli, ale kvůli rodině či pracovnímu vytížení se na turnaj nedostanou. V lize budou pairingy nalosované dopředu a je jen na tobě, jak se se soupeři domluvíš a kdy své zápasy na Rishadě odehraješ.

 Nová sezóna začíná každé dva měsíce!Veškeré informace najdeš tu: commandzone.cz

 

Formát ligy: Leviathan Commander (25 životů, 21 commander zranění, 10 poison counterů), banlist najdeš tu.

Systém hraní: Liga se bude hrát ve skupinách po osmi hráčích systémem každý s každým. Termín a čas zápasu si domluvíme sami mezi sebou přes maily, které k tomuto účelu budeme v rámci skupin sdílet.
Hraje se na tři vítězné hry. Času na zápas bude dost, více si zahrajem a tři vítězné hry eliminují vliv mana screw a špatných draw.
Za výhru je jeden bod, za prohru nula, remíza neexistuje.
Konkrétní skóre (3:0 není totéž jako 3:2) bude použito jako pomocné hodnocení.
Veškeré hry je třeba odehrát na Rishadě. Časový limit neexistuje, nicméně je možné zápas například po odehrání prvních dvou her přerušit a dohrát jiný den. Nehrajte ale jako hlemýždi!
Výsledek předejte obsluze na Rishadě jako podepsaný result slip.
Jedna sezóna ligy trvá dva měsíce, během kterých je třeba odehrát všechny zápasy. Případné potíže s nedohráním všech her budeme řešit individuálně. Zatím vám věříme, že vše stihnete s rezervou i bez našich zásahů.

Registrace a decklisty: K registraci do ligy je nutné zaplatit startovné, odevzdat decklist a dodat kontaktní e-mail. Decklist je třeba odevzdat mailem na adresu zelenac@rishada.cz nejpozději poslední den před zahájením sezóny.
Deck checky bude provádět obsluha buď na vyzvání protihráče, nebo namátkou.
V den zahájení ligy zveřejníme všechny generály, decklisty zůstávají skryté. Přestože personál Rishady musí mít k decklistům logicky přístup, nebudeme toho zneužívat a po nocích studovat vaše techy. V tomhle nám zkrátka musíte věřit.
Vzhledem k malé zkušenosti s formátem přidáváme možnost změnit po dobu sezóny v decklistu pět karet. Toto pravidlo slouží pouze pro hráče, kteří za pochodu zjišťují, že některé karty v balíku nefungují tak, jak si představovali. Případně pak pro ty, kteří si sehnali drahé, nebo špatně dostupné karty a nemusí tak čekat do konce sezóny na jejich zařazení do balíčku. Toto pravidlo NESLOUŽÍ jako sideboard a nemělo by tak být zneužíváno. Všechny změny v decklistu musí být provedeny přes obsluhu (nikdy ne v průběhu zápasu) a budou zaneseny do decklistu a pečlivě sledovány. V tomhle naopak budeme věřit my vám. V případě zneužívání bude toto pravidlo zrušeno.


Ceny:
Foil full art Hour of Devastation basic land pro každého účastníka hned při registraci.
20 Prize Wall bodů za každého hráče do prize poolu rozdělených následovně:
1. místo ve skupině: 50 PW bodů + Worthy Challenger playmat
2. místo ve skupině: 50 PW bodů
3. + 4. místo ve skupině: 30 PW bodů

V první ostré sezóně pak budeme hrát v těchto skupinách:

1. Královská skupina
2. Knížecí skupina
3. Náčelnická skupina
4. Loupežnická skupina

V královské skupině se hraje o celkové nejlepší umístění, nekonečnou slávu a nesmrtelnost. Zároveň je zde nebezpečí pádu do knížecí skupiny (poslední tři místa).

V knížecí skupině se hraje o postup do královské skupiny (první tři místa), ale zároveň je zde nebezpečí pádu do náčelnické skupiny (poslední tři místa).

V náčelnické skupině se hraje o postup do knížecí skupiny (první tři místa), ale zároveň je zde nebezpečí pádu do loupežnické skupiny (poslední tři místa).

Z loupežnické skupiny není kam spadnout. Hraje se především o postup do náčelnické skupiny (první tři místa).

POZOR! Nováčci ligy, kteří neprojdou nultým ročníkem začínají vždy v loupežnické skupině.

Vítěz každé Královské skupiny v každé sezóně ligy získává právo zvěčnit se podpisem v Síni slávy, která je již teď k nahlédnutí na Rishadě!