Pauper League Brno

Pro všechny nadšence Pauper formátu je tu průběžná liga! Cílem ligy je sdružovat lidi se zájmem o formát Pauper, vytvářet a kultivovat kompetitivní prostředí a v neposlední řadě vytvořit brněnskou reprezentaci na sérii turnajů pořádaných Lega Pauper Italia (LPI) - Paupergeddon.Aktuální informace k pauperové lize organizované v Brně najdete vždy na následujícím odkazu: LPBrno - Pauper League Brno

Formát ligy

Pauper (minimálně 60 karet maindeck, maximálně 15 karet v sideboardu, každá karta se v decku může vyskytovat až do počtu 4 kopií s vyjímkou basic landů, 20 životů)

Povolené karty a banlist

Na tomto formátu jsou povolené všechny karty, které alespoň jednou vyšly v common raritě v papírové formě MtG nebo ve virtuální formě na MtG Online a zároveň se nenacházejí se na banlistu (možné ověřit  zde). Pozor, rarita karty se v papírové a online podobě ne vždy shoduje, což může být někdy matoucí (např. karta Chainer's Edict či Circular Logic nevyšla v papírové formě jako common, ale na Pauper formátu jsou obě legální, neboť obě vyšly v common raritě v online verzi), proto je vhodné legálnost karty ověřovat vůči online seznamu povolených karet např. zde.

Decklisty

Nejsou vyžadovány, s vyjímkou finálového vyřazovacího turnaje pro 8 nejlepších hráčů dané sezóny, kde jsou naopak povinné. Samozřejmě uvítáme pokud nám svůj úspěšný nebo zajímavý decklist z turnaje nasdílíte k případnému zveřejnění, ale ponecháváme to na dobrovolné bázi.

Herní systém ligy ve zkratce

Ligový ročník se dělí na 3 sezóny (podzimní, zimní a jarní). Každá sezóna se skládá z určitého množství turnajů, ze kterých vzejde 8 nejlepších hráčů, kteří si ve finálovém vyřazovacím turnaji zahrají o titul ligového šampiona a potenciálně i o BYE na nadcházející Paupergeddon dané sezóny.

Do ligy se započítávají výsledky z pravidelných středečních Pauper turnajů a také výsledky dalších vybraných turnajů (nejčastěji sobotní "velký" Pauper), všechny ligové eventy jsou v předstihu oznamovány na veřejné Facebookové stránce ligy.

Bodování z turnajů se uděluje hráčům dle následujícího klíče: 3 body za vyhraný zápas, 1 bod za remízu, 0 bodů za prohraný zápas. Pořadí v sezónní tabulce je určeno součtem X nejlepších bodových výsledků hráče z dílčích turnajů, kde X odpovídá 60% turnajů dané sezóny (např. pokud se v sezóně odehraje 8 turnajů, počítá se hráči nejlepších 5 bodových výsledků).

Detailní pravidla ligy, plánované turnaje a jejich výsledky jsou k dispozici na zmíněné Facebookové stránce ligy (LPBrno - Pauper League Brno).

Postihy za porušení pravidel

Očekává se, že účastníci ligy se budou k ostatním hráčům a organizátorům chovat zdvořile a s respektem. Nevhodné chování může být postiženo diskvalifikací hráče z turnaje popřípadě vyloučením z ligy.

Pro příklad, je zakázáno jakkoliv obchodovat s výsledky zápasu ligy. Chování typu “Když mi vzdáš, nechám ti ceny z turnaje.” nebude tolerováno a bude postihováno.

Stejně tak např. situace, kdy hráči jsou za stavu 1:1 v nastavených kolech zápasu a je patrné že ani jeden z nich nemá šanci hru vyhrát. Každý z hráčů má v takové situaci možnost dobrovolně vzdát soupeři, ale ne říci “Hodíme si kostkou a komu padne vyšší číslo, ten si zapíše výhru, ok?”.