Grand Prix Prague

Turnaje Grand Prix jsou největší veřejnosti otevřené turnaje Magicu, které se pořádají. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak si zahrát Magic s více než tisíci dalšími lidmi.

 

Podrobnosti

Turnaje Grand Prix jsou skvělá zkušenost pro každého hráče. Pro mnohé neopakovatelná příležitost zahrát si s mnoha hráči z cizích zemí v relativně příjemné atmosféře vyvažuje poněkud přepálenou cenu vstupného (a v zásadě nemožnost dosáhnout na ceny, pokud tedy nejste fakt hodně dobří). Hlavní turnaj celého GP si jdete spíš zahrát a užít než se snažit vyhrát a tak je vstupné spíš investicí, podobně jako lístek do kina.

Krom hlavního turnaje probíhají celou dobu Grand Prix side eventy, krom obligátních Standardů, Modernů, Legacy, Booster Draftů a Sealed Decků je to také oblíbený Chaos Draft (36 různých boosterů), Foiled Again (turnaj, ze kterého si můžete odnést nerozsekaný arch karet z poslední edice) nebo páteční Last Chance Qualifier, kde můžete na poslední chvíli vyhrát tolik užitečné bye do hlavního turnaje.

Rady pro účastníky

Grand Prix je neopakovatelný zážitek, který je škoda nechat si zkazit nepříjemnostmi, kterým je možné předcházet. Podívejme se na několik věcí, které určitě nechcete zapomenout:

  • sepište si decklist ? není možné tuhle nepatrnou drobnost dostatečně zdůraznit, zkontrolujte si, jestli hrajete legální balíček, a decklist si doneste ideálně natištěný z domu. A abych nezapomněl, přepočítejte si karty. Vážně, klidně třikrát.
  • podívejte se na obaly ? na GP jde o hodně a pokud jsou vaše obaly ošoupané nebo mají polámané rožky a fleky od prachu, budou vás rozhodčí v lepším případě nutit je vyměnit, v horším vyšetřovat, zda jste se nesnažili pomocí poznačených obalů podvádět. V ideálním případě si balíček obalte do obalů úplně nových, navíc ušetříte, pokud si obaly donesete vlastní ? naše obvyklá cena 50-90 Kč za balíček obalů se totiž v obchodech na GP přítomných mění ve vydřidušských 6-10?.
  • nemachrujte s kartami ? není nic hloupějšího než se muset ptát rozhodčího, co dělá vaše vlastní karta, protože jste si ji do balíčku dali japonsky. A nebo každé kolo rovnat playset Tarmogoyfů, protože se vaši foiloví kroutí a je v balíčku vidět, kde se přesně nacházejí. A pokud chcete v balíčku hrát karty alterované, pro jistotu si vezměte sebou ještě dostatečný počet kopií nealterovaných. To kdyby se hlavnímu rozhodčímu nelíbily, abyste je mohli bezbolestně vyměnit.
  • podívejte se na stránku odkazovanou nahoře, abyste zjistili, kteří malíři budou na akci ochotně podepisovat karty a vezměte si karty, které chcete nechat podepsat, s sebou na turnaj. Na tomto GP budou ilustrátoři Jesper Ejsing (klikněte pro komplet výčet jeho karet
    ) a Seb McKinnon (podívejte se na výčet jeho karet). Z těch hratelných zmiňme Blind Obedience a Merfolk Sovereign.
  • vyspěte se pořádně, turnaj je dlouhý a pokud budete noc předtím flámovat, hru si pravděpodobně moc neužijete...a to by byla škoda.