REPORT PT BRUSEL

Report z PT Brusel od Petra Sochůrka

 

Čau všichni! Přináším vám už druhý report pro Rishadu a tentokrát z nedávného PT v Bruselu.

 

Stejně jako minule jsem testoval s pravděpodobně nejlepším týmem v Evropě The Cabin Crew, tentokrát byla sestava následující; já, Stráča (Ondřej Stráský), Bux (Lukáš Blohon), Slávek (Stanislav Cifka), Bříza (Martin Jůza), Mariján (Marijn Lybaert), Frankie (Frank Karsten), Robin Dolar, Cigoš (Fabrizio Anteri), Thomas Hendriks, Koki (Ivan Floch) a Dobi (David Dobiš). Opět jsme se sešli zhruba dva týdny před odletem na v tuto chvíli již zkrachovalém baráku týmu Well Played, přičemž jsme první týden především draftovali a čekali jsme na výsledky ze Starcitygames, abychom měli alespoň nějaký přehled o formátu nové dvojky. Na draftech jsem začal něco jako 1:8 nebo něco podobně strašného, ale alespoň jsem si ujasnil, že na stole s dobrými hráči, kteří ještě nemají definované barevné preference není příliš dobré brát bílou; bílá má sice dobré karty a dobrý bílý deck je silný, nicméně není příliš deep a pokud jí draftuje normální počet lidí, tak vám budou chybět playably a budete nuceni zařadit dost ,,střední'' kousky, což ve výsledku znamená špatný balík. Nakonec jsem zvládl svůj rekord na draftech opravit a dostal jsem se na kladné skóre, přičemž jsem si ujasnil, že chci být na Pro touru bud U/B, R/B, R/G a nebo G/u s preferencemi v tomto pořadí a ostatním archetypům se budu snažit vyhnout. Tímto se vůbec nesnažím říct, že by nic jiného nebylo možné hrát, ale s těmito jsem měl nějaké zkušenosti a vlastně obecně si myslím, že s limitovaným časem, který máte před každým PT je prostě daleko lepší se rozhodnout ignorovat nějakou barvu (v tomto případě bílou) a naučit se co nejlépe 3-4 archetypy, v kterých budete přesně vědět, co v nich chcete mít atp. Co se týče dvojky měl jsem trochu problém, do Bruselu jsme odlítali už ve středu a v pondělí byl svátek a jelikož jsem si chtěl půjčit karty od Rishady, musel jsem se v podstatě dost brzy rozhodnout, co chci hrát, přičemž ostatní vůbec ještě netušili a jediný náš balík, na kterém se hodně pracovalo byl Monored, jenže já jsem si před PT slíbil, že už nebudu hrát nějaký doufací tlačák a radši si vezmu balík, s kterým můžu přehrát soupeře (ano, samozřejmě je na Pt spoustu hráčů, kteří jsou lepší než já, ale zase ne tolik a vadí mi, když prohraji hru a nemůžu si říct, že kdybych to zahrál líp, tak bych vyhrál, prostě jen doufám v dobrý match-up a dobré draw). Tím samozřejmě nechci říct, že by monored nebyl skill intensiv, právě naopak, ale i když hrát aggro bezchybně je neuvěřitelně těžké, zvedne vám to win percentage o daleko míň než přesně hraný midrange/control, i když se vám to povede.

 

Kontrol jsem hrát nechtěl, i přestože je to skoro autopilot ve spoustě match-upů (každé kolo jste schopné zahrát jen jednu kartu po křivce a ve chvíli , kdy už můžete něco zkazit při hraní např. Digu už na tom velmi často stejně nezáleží), tak jsem se bál mirror matchů, protože s nimi mám málo zkušeností a především jsem se chtěl vyhnout remízám. Deck s Whipem jsem hrát taky nechtěl, protože jsme očekával relativně velký počet balíčků s G/W Commandem, a tak jsem nakonec zvolil Abzan, s kterým jsem byl nakonec velmi spokojen a dosáhl jsem s ním výsledku 7:3, přičemž jsem všechny 3 matche, které jsme prohrál zkazil a mohl bych je vyhrát kdybych měl více zkušeností s balíčkem, ale i tak si myslím že jsem hrál obstojně.

 

 Toto je můj finální decklist:

 

CREATURES (17)

4 Siege Rhino

4 Courser of Kruphix

4 Satyr Wayfinder

2 Tasigur, the Golden Fang

2 Sidisi, Undead Vizier

1 Sylvan Caryatid

 

SPELLS (20)

 4 Thoughtseize

4 Hero´s Downfall

4 Abzan Charm

2 Elspeth, Sun´s Champion

2 Bile Blight

1 Ugin, the Spirit Dragon

1 Murderous Cut

1 Dromoka´s Command

1 Ultimate Price

 

LANDS (23)

4 Sandsteppe Citadel

4 Temple of Silence

4 Llanowar Wastes

3 Temple of Malady

3 Windswept Heath

2 Forest

2 Plains

1 Urborg, Tomb of Yawgmoth

 

SIDEBOARD (15)

3 Fleecemane Lion

2 Drown in Sorrow

2 Read the Bones

2 Duress

1 Tasigur, the Golden Fang

1 Dromoka´s Command

1 Bile Blight

1 Ultimate Price

1 Hornet Queen

1 End Hostilities

Main deck je v podstatě decklist Jacoba Wilsona z Invitationalu, přičemž jsem trochu upravil manabase a vyměnil Garruka a Utter End za Ugina a G/W command – daleko silnější karty sami o sobě a navíc skvělé cíle pro tutor Sidisi – obě změny mi vyhrály mnoho her.

  

Jak už jsem zmínil do Bruselu jsme letěli ve středu, jenže protože letiště, které je blíž k sajtě mělo letenky za dvojnásobek, letěl jsem jiným letem než většina ostatních. Nakonec jsem letěl dohromady s Tomášem Vlčkem, který se kvalifikoval skrz x-2 Skóre na GP a s Bertíkem, který si vyškemral výlet zadarmo u Slávka :) Nakonec se ukázalo, že jsem měl velké štěstí, že se mi do letadla podařilo vůbec nastoupit, jelikož jsem se špatně podíval na čas odletu a zachránil mě jen náhodný telefonát Tomášovi Vlčkovi, s kterým jsem ještě před odletem chtěl jít na oběd. Tomáš mi řekl že letadlo letí za chvíli, tak jsem zabral a nakonec jsem to jen tak tak stihl... uf :D V letadle mi Vlčák (Tom) vypráví moudra o Belgii a zároveň se dozvím, že letíme do Charleroi, což je město které se tváří jako Brusel, ale ve skutečnosti je to uplně jiné město a budem se na hotel dostávat minimálně hodinu, včetně cesty metrem, kde potkáme bláznivého čecha, kterého už asimilovala Belgie a jen bláznivě opakoval ať jedem dvojkou, přičemž nechápal, že dvojkou jet nechcem...

 

Dorazíme na hotel, kde potkáme Slávka, Buxe a Kokiho jak testujou unplayable Sidisi, s kterou všichni tři dostanou hroznej kouř a Stráču který má v levé ruce fritku v druhé rampu a s výrazem šílence si je přehazuje a pořád pořvává, že už se na 80% rozhodl, že bude hrát tohle a za 5 minut zase to druhé a když už to někdo nevydrží a něco mu řekne, tak zakňucí, schová se pod polštář a něco píská. Bříza je na tom podobně jako Stráča a když u mě vycítí slabost, tak za mnou příjde a spustí; ,,hej Kikáči, tlač!, hraj pečení kámo je to nelidský''. Jen se usměju a felim si dál, protože Marťu už jsme párkrát poslech a vždycky jsem toho litoval, tak jsem se rozhodl tentokrát věřit sobě.

 

Zbytek týmu hrál buď pečení a dostal strašnou bídu a nebo rampu a všechny hrozně smontil :)

 V pátek ráno se cítím vcelku vyspale, což se mi většinou moc nedaří a po naprosto neuvěřitelné snídani (na kterou se musím vždycky propašovat), vyrážíme na sajtu plni očekávání, co kdo bude hrát. První den jde ale samozřejmě první na řadu draft a já si sednu ke stolu, kde sedí Takahashi, Oiso a další přísně se tvářící asiati, tak už jsem celej smutnej, že tentokrát asi dobře nevykročím, ale naštěstí si pak všimnu, že sedím na špatném podu a sednu si ke stolu plném randomů. Judge nám ještě pomůže tím, že poprosí všechny, kteří jsou na svém prvním PT, aby zvedli ruku a u nás to bylo 4/8, jenže dalším dvoum cukla ruka a nakonec se asi zastyděli, ale to mi stačilo, abych věděl, co čekat. Možná jsem udělal chybu, že jsem se rozhodl nedraftovat bílou na tak slabém stole, ale byl jsem tak prostě rozhodlý a nechtěl jsem své rozhodnutí měnit na poslední chvíli, a tak jsem poslal brutální bílé réro:

 Sunscorn regenta a vzal přes něj dost podpůměrného Silumgar Butchera, jenže booster byl opravdu prázný a tohle byla jediná ok nebílá karta a říkal jsem si, že alespoň strčím do bílé týpka, kterému posílám a budu mít silný druhý booster. Samozřejmě bílá chodí naprosto neskutečně, ale jak se říká , The ship has sailed' a nedá se nic dělat, nicméně skončím v dost dobrém R/B s dobrou křivkou, rérovým drakem a asi 4mi zabíjeními, takže si věřím minimálně na 2:1.

 Regent

 

 První kolo vyhraji jednoduše, soupeř moc netušil, co se děje a měl naprosto nehratelný balík.

 Druhé kolo hraji s týpkem, kterému jsem posílal, takže vím, že je určitě bílý a buď zelený nebo modrý, s tím že doufám, že modrý, U/W tempo balíčky mají dost problém s R/B, protože se jim špatně racuje, mají nízkou threat densitu, tudíž jsou slabý proti zabíjení a vracet či tapovat dvoj/tří dropy není úplně výherní strategie, zatímco G/W má prostě vašky, kteří nejsou natolik pomalý, aby jste je stihli přejet, ale jsou prostě větší. Samozřejmě soupeř hraje G/W a i když si nejsem jistý, jestli bych vyhrál, kdybych hrál správně, tak jsem obě hry pokazil. V první soupeř předá s 5 manami a má 3 karty na ruce, takže bud má země, six dropy nebo 5 manový divine verdict co bolsteruje, což je nejpravděpodobnější možnost. Mám dvě velké bytosti a 1/1 deathtouch krysu, kterou se nakonec rozhodnu vyslat, jelikož mám na ruce jen země a říkal jsem si, že i když mu dovolím použít jeho manu, tak verdict bude časem stejně dobrý a alespoň budu moct začít útočit s ostatními bytostmi, ale to je prostě nesmysl. Soupeř nebyl blázen, aby krysu nezabil, když má možnost a zbytečně jsem mu dovolil použít kartu, kterou by měl velké problémy v budoucnu zahrát a i kdyby jí nezabil, tak jsem získal jen 1 damage. Druhou vyhraji a ve třetí mám on draw rozhodnutí jeslti soupeře projedu za 2 dashem nebo si nechám na Wild Slash. Za normálních okolností je samozřejmě lepší si nechat na Wild Slash, protože ztratíte hodně tempa, když dá soupeř bytost kterou můžete zabít a nemáte otevřené many, jenže soupeř hrál G/W se selaty a daleko lepší lategame a já měl velmi málo způsobů jak se dostat skrz board stall a tudíž jsem si říkal, že soupeře musím zabít jak nejrychleji to pude a ony dvě zranění můžou hrát velkou roli. Navíc jsem měl na ruce dva třídropy, takže i když dá soupeř cíl, tak prostě můžu jít třídrop into třídrop Wild Slash. Je to samozřejmě horší, když si líznu taplou zemi, kterou pak nebudu moct ve 4tém kole dát nebo 2 dvojdropy nebo 4drop. Nakonec se rozhodnu soupeře projet a soupeř mi dá nazpátek 2/2 bolster... Nejhorší na tom je, že mě ta karta ani nenapadla, a když se na to dívám zpětně, tak si myslím že vzhledem k tomu jak ono rozhodnutí bylo těsné, existence této karty převahuje misku vah na nechání si open Wild Slashe, nakonec mi 3/3ka dá asi 12 damage a dost pravděpodobně mě moje chamtivost stála hru...

 

Odejdu od stolu znechucen sám se sebou, jak můžu bejt tak hrozně tupej, ale naštěstí se po cestě ke stolu, kde hraje Stráča jen tak letmo dívám na nějaké zápasy a po asi 10 missplayích, co vidím za onu cca minutu, už se cítím o dost lépe. Třetí kolo, hraji s typickým neuvěřitelně přísným japoncem a zároveň s jediným hráčem u stolu, kerému se ani nezachvěla ruka, když se měli zvedat, nicméně to mohlo být klidně jen tím, že neumí anglicky. Jak se ukázalo, stejně jako většina japonců tušil extrémně, hrál typickej japonskej limited deck – baroš s levnou křivulí a samejma libicem a první hru mě totálně rozštípal. Odsiduji 2x 2/2 dash lítačku za tři co neumí blokovat, protože je jasné, že racování neni správnej recept na výhru a přidám 4/4 vanillu za 5 a +0/+2 reach equipáč – nic moc, ale jestli pro tyto karty existuje nějaký match-up tak je to tento a nic lepšího jsem v sidu neměl a ony dashovačky jsem tam prostě nemoh v žádném případě nechat. Druhou hru soupeři dávám dost nutellou, ale pak přisviští dva Heelcutteři a už to nevypadá tak růžově, nakonec se musím rozhodnout, jeslti pojedu vším (mám draka, co dává všemu haste) a příští kolo budu doufat v topdecklou potvoru abych ho zabil nebo zůstanu doma a budu doufat že nic nemá. V první mi ukázal dvě +2/+2 rebound myšky a mám dost životů abych na jednu neumřel, tak teda jedu topdecknu bytost a forcnu decider. Ve třetí mám křivku 3/2 slevnovac into 4/4 into 4/4 drak, co když umře dělá Smother, jenže soupeř to má opět taky dost v klidu a partie je neuvěřitelně složitá, s tím, že se oba ve svém kole vždycky zastavíme na 5minut a počítáme jak útočit, nakonec to pro mě vypadá dost dobře, především protože jsou moje bytosti jednoduše větší a snažím se vymyslet na co bych mohl prohrát, vymyslím, že když si lízne Heelcuttera a má na ruce Coraterall Damage tak jsem přesně tuhej, takže zaútočim, tak abych to přežil, čímž si sice nabíhám do něčeho random jako War flare, nebo nějaké réro, ale tyhle karty jsem neviděl a Damage a Cuttera jo. Nakonec se ukázalo, že damage měl a lízl si Heelcuttera, takže se poprvý po hodně dlouhé době pochválim za to jak jsem to zahrál neuvěřitelně a štastně se běžim všem pochlubit. Všichni se mi samozřejmě hrozně vysmějou a de se na constructed :D Sednu si proti typickému americkému sádelnatelci a očekávám RGčko nebo Abzan. Soupeř mulliganuje do pěti a za celou hru zahraje pouze Bloodstained Mire, Mountain a poté vzdá. Nebyl jsem si vůbec jistý co hraje, nejpravděpodobnější možnost je Mardu, jenže to neni hratelný balík, tak jsme si říkal, že by to teoreticky ještě mohla být nějaký R/G rampa co hraje červenou fetchku na Coursera. Nakonec jsem nasidoval především na Mardu ale ne kompletně a při předávání decku dostaneme deckcheck a už větřím smůlu. Samozřejmě dostanu instantně gameloss, protože jsem 2x zapsal jeden Murderous Cut a zapomněl na Caryatydu a říkám si, že jeslti prohraju match, kde soupeř v první nezahrál spell, tak tu fakt nemám co dělat. Naštěstí soupeř je opět vymíchanej, nepoloží třetí zem a dostanem blátem na dva Soulfire-grand Mastery (mimochodem hrál Mardu), takže ho rozdupu Rhinama a plný studu se omluvím a uteču jak nejrychleji to lze.

 

Další kolo hraji s japoncem, kterého sice nepoznávám podle obličeje, ale jeho jméno už jsem slyšel a ukáže se že hraje U/B kontrol, match-up, který jsem v předešlém dni testoval s Dobim a přišlo mi, že pvní hru nemůžu skoro vyhrát a po sidu nemůžu skoro prohrát. První hru soupeř nemá nic na Coursera a dá 4kolo Vault, což je sice nepříjemné, ale umožňuje mi to ho vygrindit. Trochu ho pižlám a ve chvíli, kdy je jasné, že chce zahrát Dig jsem zahrál Sidisi (mimochodem to je obecně dobrý způsob jak hrát proti kontrolům, snažte se hrát vaše klíčová kouzla ve chvíli, kdy chce soupeř hrát Dig/Ingenuitu/Opportunitu a ne když mají třeba pouze 3 many up na counterování) kterou soupeř nechá vyresolvovat, tak obětuji Caryatydu najdu si Thoughtseize a pošlu ho tam, soupeř zareaguje Ingenuitou a ukáže ruku s 2 Downfally 2 Dissolvy a Pearl lakem, zahodím Downfall, dám druhý Thoughtseize a tím zahodím druhý Fall. Pear Lake nic nedělá a Dissolvy budou nic moc, protože jeho life-total byl natolik nízký, že bylo jasné, že si buď bude muset vybrat, že pude na 3 (měl jsem 2 Rhiny na ruce), nebo odpálí Vault před damage a podaří se mi vyresolvovat spell. Nakonec Vault odpálí, dostane Eliškou a Tasigurem a dem na druhou. Ve druhý mám prostě ultra nuts; Duress into lev into kostičky into všechno a japončík znechuceně kroutí hlavou, jaktože dostal takovej kouř od jednoho ze svých nejlepších match-upů.

 

Mám 4:1, takže jsem alespoň splnil to nejmenší a už vím, že budu hrát i druhý den.

 

Šesté kolo hraji proti jeskaii a klíčová chyba nastane ve třetí hře, kdy ve druhém kolem dám jen taplou zem a předám. Soupeř se ve svém kole zamyslí a pak dá Mantáka. Říkám si že přece nemůže bejt takovej Stráča, aby dal kudlanku místo Rabblemastera, ale možný je všechno. Rozhodnutí spočívá v tom, kdy a čím mu bytost zabiji. Nevymyslím, čím by mě mohl potrestat, když předám a je to lepší proti Rabblemasterovi, kterého mohl nezahrát kvůli Drownu nebo si ho prostě může jen líznout. Nakonec mi dá soupeř Negačkou – karta co mě nenapadla a prohraju kvůli 3 damagům, které jsem dostal navíc. Mimochodem karta, kterou soupeř zvažoval místo Mantáka se ukázal být Brimaz. Stráča vyhraje a má 4:2 jako já, Koki všechny ničí a ostatní mají dohromady méně výher než 1:3 Šmíd po 4tym kole. Další kolo roztrhám fritku a poslední kolo hraji o 6:2 s Martellem, který  hraje taky Abzan, ale maindeckuje kostičky a hraje 3 Den Protectory, takže to mám nic moc. Pokud jste nikdy nehráli mirror Abzanů, je to velmi podobné mirroru Jundů – všechno se tradí se vším a nejdůležitější je karetní výhoda a trumf karty (Elspeth, Ugin) a přesně z tohoto důvodu musíte nechávat daleko větší range hand. Keepnu ruku s Wayfinderem, Seizou a B/W templem jako jedinou zemí. Jednou missnu druhý landdrop (Martell není mimochodem vůbec překvapenej – sám moc dobře ví jak match-up funguje a myslím, že by stejnou ruku sám nechal), ale pak příjde zelený zdroj, dám Wayfindera a najednou jsem dost na koni, protože mám ruku plnou gasu. Nakonec hru úplně odezvdám – nejspíš největší chyba celého turnaje. Mám na stole Sidisi a Martell dá Elišku a dá -3. Já mám na ruce Bláto, řeknu OK a ve svém kole mi dojde co se stalo... místo abych si zmenšil vlastní bytost, která by následně přežila a útokem zabila Elspeth, jsem neměl nic... :) On si toho očividně taky nevšiml, protože o Blátu věděl a byl by to pro něj hrozný blowout. Druhou hru mě rozseká a skončím den s 5:3, což sice není ostuda, ale nic moc vzhledem k tomu, že můj cíl je 11-5, abych se kvalifikoval na další PT.

 

 Večer se nic moc neděje, s Dobim se najíme dost středního kebabu za pět éček u turka a deme spát. To se mi ale vůbec nedaří, z velké části z toho, že si Bertík felí na kompu modo. Nakonec usnu asi ve 4, což by ještě nebylo tak hrozný, ale Slávek si v půl pátý řekl, že je ted ten správnej čas na sprchu a všechny nás samozřejmě vzbudil. No nic libovejch 30 minut spánku na druhej den. Jsem celkem mimo, ale neni to tak hrozný, nakoupim Red Bully a de se bojovat. Potřebuju 6-2 do Vancouveru a 5-3 do peněz.

 Na druhém draftu jsem na podu s Thomasem Hendriksem, takže si řikám že aspoň 1-2 uhraju, jenže to jsem ještě nevěděl, co mě čeká. First picknul jsem Draconic Roar, na druhý pick jsem vzal nějakou nic moc červenou kartu z prázdného boo a dlouho se rozhoduji jestli budu R/G nebo R/B. Nakonec si řeknu, že černá musí v druhém boo chodit, protože jsem nic neposlal, tak skočím do R/B. Smůla je, že vedle mě seděl Pavoukův brácha a ať se dělo co se dělo tak se držel svých barev; k mé smůle R/B. Konečný deck, měl sice 23 playablů, ale dost pochybné kvality a doufal jsem v 1:2. První kolo mě ironicky totálně rozdupal Tomáš a tímto začla jeho 10:0 šnůra do osmičky. Další kolo hraju s Timothee Simonotem. Francouz, co se tváří že tuší a první hru vylakoším na Magmatic Chasm. Bohužel, je jeho balík o třídu lepší než můj a ještě ve třetí hře udělám drobnou chybu, která mě nakonec stojí match. V posledním kole naštěstí hraju s amíkem který hraje Grixis control s bytostmi, co neumí blokovat, takže ho naštěstí zabiju a vybojuji tedy alespoň 1-2. Potřebuji tedy 5-0 na constructed, nic moc vyhlídky.

 

Hned v prvním sobotním dvojkovém matchi hraji s dost nepříjemným match-upem – Abzan whip. V podstatě mirror, s tím, že oni jdou více over the top Whipem a Hornet Queenou. První hru jsem ve spotě, kdy má soupeř Garruka, Whip, Coursera, Rhina a já jen Sidisi, kterou jsem si minulé kolo našel Commandem. Dám mu Price na Coursera, Commandem mu zabiju Whip a Rhina, útokem sundám Garáž a po útoku za manu ještě přiložím Tasigura, soupeř který se ještě před chvílí koukal vedle ke stolu, protože ho už vyhraná hra nebavila koukal dost zděšeně, co se stalo :D Druhou hru naštěstí soupeř hraje stejně přesně jako tu první, takže je to easy 2:0 tentokrát díky Uginovi.

 

Další dvě kola rozsekám fritézu (mimochodem, soupeř přišel ke stolu v červeném tričku, červené mikině a měl červenou krabičku i obaly; nebudu vám nic nalhávat mulliganovalo se mi o něco lépe) a G/W tlačák a už začínám myslet na Vancouver. Potřebuju 2-0, nebo alespoň 1-1 do peněz. Předposlední kolo swissu hraje s Robertem Maherem – pro ty co nevědí, tak je to ten týpek, co je nakreslenej na Dark Confidantovi. První hru neskutečnym způsobem floodim a za celou dobu jsem dal jen Rhina a Price. Do šestého kola si líznu Sidisi, kterou obětuju a najdu si Ugina. Mám už celkem málo životů a musím se rozhodnout jakou dám zem – jestli fetchku nebo taplou zem. Moje myšlení bylo, že když přežiju do té doby než dám Ugina, tak jsem stejně vyhranej, a když dám fetchku tak je to alespoň lepší s Courserem – po zahrání Coursera může být na vršku zem, kterou chcete položit a pak karta kterou chcete zamíchat. Coursera jsem nelízl, ale do Ugina jsem přežil, tak mu sklidim board a už si dost věřím, jenže Maher i přes jeho tragickou play hraje každý kolo pod démoničákem a já jsem si lízl 4 země a Coursera a nakonec mě ještě zabije. Nejspíš jsem přecenil Ugina a neměl jsem zahrát fetchku, kdybych si jí nechal tak si můžu místo jedné země líznout třeba Elspeth a hru vyhrát... takže jsem na sebe naštvaný. Druhou hru taky podobným způsobem odevzdám a je po Vancouveru... Jsem dost naštvanej a du se vybrečet na cígo. Mezitím se dozvím, že Stráča je v osmičce a začínám zvažovat, jeslti bude lepší jed nebo odněkud skočit, ale řeknu si, že ještě musím smontit jednoho týpka, tak to rozhodnutí nechám na později.

 

Poslední kolo hraju s němcem, s kterým už jsem hrál 2x na GPčku, a i když vím, že neni nic moc, tak zároveň vím, že to není žádný bye. Ukáže se, že hraje fritézu se zelenou a první hru dá Frenzied Denizena into R/G temple a pássne. Já se musím rozhodnout jeslti dám Wayfindera nebo Caryatydu a fakt nevím. Caryatydě se vysměje když dá fodder nebo Outburst, ale pořád mě to vyrampí a problém se zahráním Wayfindera je, že je dost pravděpodobné, že mu umožním využít manu a zahrát Wild Slash, na druhou stranu, když ho nemá, tak je to o hodně lepší, protože se můžu vyměnit. Nakonec dám Caryatydu, soupeř nemá shock, dá mi outburst a cejtim se ošizeně. Hra se ale pořád vyvýjí v pohodě a dostaneme se do spotu, kde si soupeř nesmí jedno kolo líznout zem na Stoke, protože příští kolo už si přidám nosorožcem. Samozřejmě si jí lízne a já už začínám tiltovat. Druhou hru ho naštěstí uplně rozsekám křivkou Duress, Wayfinder, Wayfinder-Tasigur, Rhino a deme na třetí. Mimochodem, ani jedne z nás nebyl ze zápasu tak vyhrocený, jak by se mohlo zdát, protože hráči vedle nás diskutovali o tom, že i když vyhrají, tak to vypadá tak na 90té místo... No řikám si, že aspoň pro body se tváří jako, že jsem uplně nedostal kouř, takže bojuju dál :D Třetí hru de soupeř do pěti a já se podívám na těchto 6 karet: forest, G/W fetch, drown, bláto, courser, duress on draw. Na první pohled celkem jasný mulligan, ale myslím si, že je to dost těsný. Nakonec se rozhodnu pro mulligan, kde mám nuts, která poráží soupeřovův one-drop, two-drop, rabblemaster roast opening z pěti... uff :D

 

Stráča mezitím lítá po stropě a píská Platinuuuuuum, Platinuum! A dozvím se že i Thomas je v osmičce s jinou verzí stejně nehratelného decku – nechápu. Du se podívat na standingy a vidím že jsem asi 93tí, tak jen pokrčím rameny a plánuju se jít vybrečet na cígo, ale pak si všimnu, že mám o 3 body méně než bych měl mít. Okamžitě běžím za chlápkem co to má na starost a dozvím se, že se jednalo o stadingy z minulého kola a jsem 75tý!! - poslední hodnocené místo :) Dohromady s 10%tním splitem se Stráčou to hodí nějaký peníz, takže jsem vcelku spokojený. Večer se jde na klobása párty, kam se ze všech nejvíc těší Kukačka (Stráča), protože mu tam budou všichni hrozně přikuřovat. Normálně bych šel taky, ale jak už jsem zmínil výše, jsem hrozně nevyspalej a už se mi začínají dělat mžitky před očima. Stihnu si ještě koupit totálně spálenej burger za 20 euro, protože nemám ani sílu ho reklamovat a jdu spát. V neděli jdu po snídani fandit Stráčovi do soukromého TOP 8 prostoru, kde se libově nafeedim zadáčo a sleduju jak Stráča s kocovinou válčí, jsem vcelku překvapenej, že hraje celkem dobře a tímto mu ještě jednou gratuluji k výsledku.

 

V pondělí nám ještě málem ujede vlak na letiště, protože jsme poslouchali Slávkova bráchu, což sice není Slávek, ale krev se nezapře, ale nakonec jsme to jen tak tak stihli. Bertík ještě zjistí, že si zapomněl udělat check-in, tudíž po něm chtějí na letišti zaplatit 60euro, tomu se ale nakonec nějakým zázračným způsobem vyhne (karma už si asi řekla, že ztracená bunda, peněženka, peníze a doklady by mohli za jeden víkend stačit) a do letadla nastupuje s náma.

 

 

To je tedy z PT Brusel vše, díky za přečtení.

 

 

Petr Sochůrek